Přínosy cvičení Bikram Yogy

14.5.2020

Bikram jóga není studiopouze 90 minut dynamického programu složeného z 26 – ti póz. Během cvičení poznáváte své limity a prostory pro zlepšení a naučíte se pracovat s vlastním dechem. Od ostatních typů procvičování yogy se Bikram liší prostředím, ve kterém se provádí (studio vyhřáté na 42° C).

Všechny polohy jsou statické, prováděné v dynamickém prostředí. Délka lekce 90 minut zajistí, aby došlo k řádnému zahřátí těla (25 minut) a dostatečné pohybové aktivitě (zhruba 65 minut), během které se procvičí všech 26 poloh, tak jak jdou za sebou.

Konkrétní a známé přínosy Bikram Yogy

1. Zlepšení fyzického stavu

Cvičením Hot jógy spalujete nemalé množství kalorií, což je druhotným přínosem. Prvotním je detoxikace těla. Vysoká teplota působí na tělo, které se logicky vzato, začíná potit. Při pocení dochází k vylučování vody, ale také nechtěných látek, které v sobě díky životnímu stylu máte.Změny se projeví i na fyzické kondici, úbytku přebytečné váhy a posilování partií celého těla.

2. Vlastní tělo, jak ho neznáte

Všemožným protahováním, strečinkem a procvičováním všech poloh pozoruje Vaše tělo nové pohyby, které dosud nepoznalo. Vysoká teplota působí na svaly, které jsou více „elastické“ a více okysličovány. Chystáte se navštívit naše studio? Připravili jsme speciální akci pro začátečníky!

Vstávat z postele se šmrncem, ohnout se bez větších problémů, nebo vydržet v tureckém sedu 10 minut? Vaše tělo bude úplně jiné.

3. Dýchání

Ano, dýchání je automatickým procesem. Určitě už jste slyšeli o technikách dýchání a opět se dostáváme k vysoké teplotě při lekci jógy. Ztížené podmínky prostředí donutí mozek a tělo spolupracovat při hledání lepší a efektivnější technice dýchání. Stává se Vám, že se často zadýcháváte?

4. Psychická úleva

I když se procvičování yogy provádí ve skupině, instruktor zajistí, že se dostane řádné péče všem cvičícím. První lekce se bude zdát náročná, přitom ale budete cítit pocit spokojenosti.

Při fyzické námaze se uvolňuje hormon endorfin, který způsobuje pocit štěstí. Budete se cítit jako znovuzrozeni, lehčí, uvolnění a s lepší náladou.

5. Připojení se ke komunitě

Bikram Yoga posiluje vzájemné vztahy všech cvičících. Ostatně názorným příkladem jsou naši skvělí jogíni, kteří se vracejí pravidelně. Vztah vytvořený při námaze ve studiu, ale i po lekci v útrobách, je opravdu silným poutem.

komunita yogy

——————————————————————————————————————————

Nenechte se odradit

Ačkoliv je cvičení jógy v horkém prostředí náročné a někoho by mohlo i odradit, tak Vám toho může mnoho nabídnout. Ať už jde o formování postavy, relaxaci, či jen dobrý pocit, který zaručeně budete mít po absolvování lekce. Nenechte se tedy zastrašit náročností a vyzkoušejte lekce pro začátečníky. Naší lektoři se Vám budou naplno věnovat a budou Vám plně k dispozici. Neváhejte tedy a nenechte se odradit první lekcí, která je nejnáročnější. Můžeme Vám slíbit, že Vaše vytrvalost Vám rychle přinese zasloužené ovoce v podobě lepší postavy, psychické odolnosti a dobrého pocitu z toho, že jste překonali výzvu.