Jak začít s Bikram yogou?

18.9.2018

Dozvěděli jste se o Bikram yoze a nevíte, co přesně od ní očekávat? Máte obavy, že jako začátečníci nebudete stíhat tempo? V tomto článku se Vám budeme snažit přiblížit to, “o čem” vlastně Bikram yoga je a na co se při první lekci připravit.

Pro ty, co se s tímto termínem nesetkali, vysvětlíme v rychlosti, o co se vlastně jedná. Bikram Yoga je 90ti minutové cvičení o 26 polohách Hatha jógy. V tomto ohledu by se nejednalo o nic výjimečného, avšak musíme brát v úvahu, že Bikram yoga se cvičí ve vyhřáté místnosti na 42°C. Takže první věcí, na kterou se připravte je, že se zapotíte.

První lekce

Při první hodině se zapotíte dokonce více než čekáte. Vaším cílem bude hodinu hlavně dokončit. To znamená být v sále celou hodinu a půl. Hlavně nepřepínejte své síly a kdykoliv budete cítit únavu, či na Vás bude doléhat horko, tak se nebojte odpočinout, či si v klidu lehnout. Přeci jen na sál s teplotou imitující indické prostředí, si musí tělo nejdříve zvyknout. Zároveň se nezapomeňte před i po lekci řádně zavodnit. Pokud budete potřebovat detailnější informace, tak je můžete nalézt ZDE na našem webu.

Jaké jsou výhody?

Bikram jóga není v tomto případě jen relaxační cvičení, ale opravdový a nefalšovaný “zápřah”, který zpočátku otestuje Vaši fyzičku. Avšak za tvrdou prací Vás čeká zasloužená odměna. Budete se divit, jak Vám pravidelné cvičení zformuje postavu během krátkého časového úseku. Díky rychlému zahřátí svalstva a organismu začnete téměř ihned spalovat tuky a cítit se lépe. Také zahřívací část před samotným cvičením budete mít hotovou dříve než se nadějete.

A nejen to. Bikram yoga má mnoho dalších výhod, které mají blahodárný vliv na Vaše tělo i psychiku.František Šimek

  • Vliv na kardiovaskulární systém – Bikram jóga může zlepšit zdraví Vašich cév, či snížit krevní tlak.
  • Blahodárný vliv na psychiku – během 90ti minutového cvičení se Vám vyplaví mnoho endorfinů (takzvaných hormonů štěstí). Díky nim se dostaví pocit euforie a dobré nálady a cvičení Vám dá zapomenout na nervozitu, problémy, či každodenní stresy.
  • Detoxikační účinky – díky cvičení v horkém prostředí se tělo více potí a tím pádem také ve větší míře uvolňuje z těla toxiny. Ale jak bylo řečeno výše, je potřeba pravidelně doplňovat tekutiny. V místnosti, kde je stálá teplota 42°C se lehko může stát, že podceníte pitný režim.

To je jen malý výčet toho, co Vám Bikram Yoga může nabídnout.

Nenechte se odradit

Ačkoliv je cvičení jógy v horkém prostředí náročné a někoho by mohlo i odradit, tak Vám toho může mnoho nabídnout. Ať už jde o formování postavy, relaxaci, či jen dobrý pocit, který zaručeně budete mít po absolvování lekce. Nenechte se tedy zastrašit náročností a vyzkoušejte lekce pro začátečníky. Naší lektoři se Vám budou naplno věnovat a budou Vám plně k dispozici. Neváhejte tedy a nenechte se odradit první lekcí, která je nejnáročnější. Můžeme Vám slíbit, že Vaše vytrvalost Vám rychle přinese zasloužené ovoce v podobě lepší postavy, psychické odolnosti a dobrého pocitu z toho, že jste překonali výzvu.