26.1.2023

5 týdenní kurz “Dosáhněte svého postavení”

Pochopte správné postavení těla a získejte z vašeho pohybu maximum ať jste na józe nebo v každodenních pohybových činnostech.

V pětitýdenním kurzu Dosáhněte svého postavení – od chodidla po temeno hlavy se naučíte smysluplnému a efektivnímu pohybu, který vám může pomoci od dlouhodobých problémů, jako jsou bolesti zad, kolen, kyčlí, bolesti hlavy… nebo jednoduše díky správnému zapojení svalů získáte vytouženou postavu.

Workshop je vhodný pro všechny věkové i výkonností kategorie. Kurz je rozdělen do pěti týdnů.

Cena kurzu: 1 790,-

Pokud máte o kurz zájem, volejte k nám na recepcipřípadně přijďte osobně do studia. Budeme se na vás těšit! 🙂

Program kurzu

První týden 

Dýchá, tedy žije.

Jak jednoduché a prosté, ale přiznejme si, kdy jste se naposledy plně a vědomě nadechli? Hluboký nádech a výdech. Uvolněný pohyb, bránice v plném rozsahu doprovázená činností břišního, mezižeberního i zádového svalstva? To a mnohem víc, v jediném nádechu…Tempo dechu záleží na psychickém i fyzickém rozpoložení. Věděli jste, že se nadechneme přibližně 20 000x za den?

Pevné jádro, zdravý plod.

Role posilování svalů tělesného jádra je nezastupitelná nejen ve sportu, ale i v běžném životě. Core training je již součástí přípravy všech výkonnostních sportovců i začátečníků ve fitku. Pojďme se na něj podívat z nového úhlu pohledu, výběr cviků a technika provedení je naprosto nezbytná.

Druhý týden 

Chodidlo jako zrcadlo těla.

Ani ten kdo je všemi mastmi mazaný, se občas nevyhne bolestem kotníku, kolene, kyčle. Ve druhém týdnu se společně se zaměříme na to, jak nepříjemnostem s bolestí předcházet. Ukážeme si, jak dolní končetiny protahovat, posilovat i masírovat.

Třetí týden 

Pokud je chodidlo zrcadlem těla – záda budou zrcadlem rychlé doby a složitého světa kolem nás.

Víte, že nejvyhledávanější kombinací se slovem záda je slovo bolest? Thajskou metodu kladiva a sekáčku ani kosmodisk od nás nečekejte. Zaměříme se na odstranění chyb z pohybových stereotypů. Nahlédneme na páteř jako základní a vše ovlivňující část těla. V pohybu i cvičení pak detailně projdeme obratel po obratli. Rozšíříme si dovednosti protahování a zpevňování zádového svalstva, jako účinnou prevenci bolesti.

Čtvrtý týden 

Tipy a triky.

Žádný receptář, ani čtení z knihy Tajný život pšouku. Připravili jsme lekci plnou praktických pohybových příkladů, které povedou ke zlepšení chybných návyků, které příliš neprospívají Vašemu zdraví. Jak sedět? Jak řídit? Jak spát? Jak zvedat věci? Jak chodit? Jak nosit kabelku? Jak spát? Ano, běžné činnosti, ale viděné jinýma očima. Výsledek Vás překvapí.

Pátý týden 

Bikram sobě.

Vrcholem našeho workshopu bude přenos předaných informací, naučených pohybů a cviků do jógových asan. Bikram jógu milujeme a rádi bychom Vám ukázali, jaké souvislosti nacházíme mezi jógou a denním životem, prací i volným časem. Souvislosti, kterým říkáme životní styl.